CNC Broş Çekme Tezgahı

 1. TEZGAH SPESİFİKASYONLARI

1.1 Başlıca Tezgah Özellikleri
DUİB 6/0.7 Bivatek tarafından geliştirilen yüksek hız ve hassasiyete sahip broş çekme tezgahıdır. Tezgahımız alışılmışın dışında, elektromekanik özellikleri sayesinde hassas-hızlı-kolay ayarlanabilen-farklı kuvvet kademeleri bulunan servo motor teknolojileri kullanılan broş çekme tezgahıdır.
1.2 Teknik Özellikler
Makinamızda 0,4 modul -1,2 modul arasında Ø100 mm’ye kadar olan broşları çekmeniz için bulunan teknik özellikler aşağıdaki gibidir.

Tezgah TipiDik İç Broş Çekme Tezgahı
Maksimum Çekme Kuvveti6.000Kg. – Hassas ayarlanabilir
Üst Tutucu kuvveti300 Kg. (En ağır broşu rahatlıkla kaldırabilecek kapasitede)
Azami Strok800 mm. (Maksimum kesici takım boyunuza uygun ölçüde)
Broş Çekme Hızı1-4 m/dak. (Servo kontrol sayesinde çok hassas ayarlanabilir)
Geri Dönüş Hızı9m/dak. (Parça değişimi sırasında zaman kaybetmemek için en hızlı modda başlangıç pozisyonuna döner)
Üst Tabla ölçüleri320×350 mm
Maksimum Broş Tığı Çapı:Ø100mm / 1 Ad.
Makinanın Dış Boyutları1200x1600x2300 mm
Ağırlık2.000 Kg
StandartlarDIN 1418
 1. Akıllı Üst Tutucu Sistemi
  Üst tutucu sistemimiz firmamızın faydalı patent aldığı bir üründür. Üst tutucu sadece broş tığını kaldırmak ve indirmekle kalmaz, aynı zamanda operasyon boyunca takip ederek merkezler. Uzun ve ince bir kesici takım olan broş tığının bir yöne yatmasını ve olası merkez kaçıklıklarını engellemiş olur.
 2. Takım Ömürleri :
  Broş tığlarının yıpranmasına ve körelmesine neden olan başlıca faktör hidrolik sistemin yarattığı titreşimdir. CNC broş çekme tezgahında ise titreşim yaratacak bir hidrolik sistem bulunmamaktadır. Servo motor ve kaliteli bilyalı vidalar sayesinde sessiz, titreşimsiz, kusursuz talaş kaldırma işleri yapılır. Bu özellik sayesinde takım ömürleri misli ile artmaktadır. Bunun yanında akıllı makinamız hangi takımın ne kadar iş yaptığını hafızaya alarak tığ ömür takibi konusunda yardımcı olur.
 3. Aktif Tığ Koruma Sistemi :
  CNC Broş çekme tezgahı operasyon boyunca ne kadar kuvvet harcadığını kontrol eder. Anlık kuvvet değerlerini gösterir. Bunun yanında operasyon bitiminde maksimum harcadığı kuvvet ve ortalama kuvveti izleme imkanı tanır ve hafızasında tutar. Burada yazacağınız maksimum tonaj bilgisi ile, olası bir zorlanmada, tığa zarar vermeden operatörü uyararak tığın kırılmasını önler. Aynı yazılım sayesinde tığın bileme zamanının geldiğini algılar ve operatöre bu yönde mesaj iletir.
 4. Gelişmiş Yazılım :
  CNC Makinamızda tığ için yapılan mesafe ayarları hafızaya kaydedilir. Bu sayede farklı işler farklı tığlar takıldığında tekrar tekrar ayar yapılmak zorunda kalınmaz.
 5. Helis Terribatı :
  Opsiyonel olarak sunulan helis tertibatı bulunmaktadır. Helisel dönme ekseni servo motor kontrolündedir. Farklı helis geçişlerinde sadece helis yönü ve hatvesi girilerek hiçbir mekanik ayar yapma gereksinimi duymadan çalışır.
 6. Merkezi Yağlama Sistemi:
  Yataklamalar ve bilyalı vidalar düzenli olarak yağlama ihtiyacı duyarlar. Bu noktalar operasyon sayısına göre makinemiz tarafında devamlı yağlanarak kullanım ömürlerini en iyi seviyede tutar.
 7. Tezgah kontrol testleri :
  Broş çekme tezgahı, ISO 6779-1981 kurallarına uygun olarak testleri yapılmaktadır